Tvorba webů arrow Tvorba webových stránek
Webové prezentace | Tisk |  E-mail
Přejít na obsah
Webové prezentace
Redakční systém zdarma
ImageTvorba CMS webových prezentací, systémy pro správu obsahu stránek, informační portály, grafické prezentace a bannery.

Jsou firmy, které vytvořily svou prezentaci jako nástěnku, která se nikdy nemění. Mnoho z nich ji dodnes na Internetu skutečně vystavuje. Jediný efekt takové prezentace je - bohužel ostuda. Přestože nebude zaprášená, ani zprávy nebudou psány na zažloutlém papíře blednoucí tužkou, je lepší nemít prezentaci žádnou než takovouhle. Internetoví uživatelé - vaši skuteční i potencionální zákazníci - jsou velmi citliví na zastaralé údaje a neměnné stránky, protože web je svou podstatou velmi živé médium. Na Internetu je nutné vystavovat ty nejčerstvější informace, adresy, výrobky, ceny, jména, a i kdyby se ve firmě nic z toho zrovna neměnilo (což je nepravděpodobné), je dobré občas stránky oživit alespoň novými obrázky a nutné odpovídat na dotazy svých zákazníků.

Nastavení redakčního systému
Nastavení redakčního systému
Proto se v každé trochu větší prezentaci vyplatí použít redakční systém pro správu jejího obsahu - protože obsah se zkrátka měnit musí. K čemu konkrétně slouží? Stručně řečeno proto, abyste nemuseli úkolovat programátora stránek při každé opravě chybného písmenka ve slově. Obsáhle řečeno - redakční systém Vám pomůže vkládat texty na určitá místa na webu (např. aktuality), vkládat obrázky (např. zboží), zpracovávat dotazy od klientů, spravovat databázi adres klientů, nebo jejich registrací na Vašich stránkách. Kromě toho díky němu lze samozřejmě i všechno jmenované odstraňovat, pokud je informace již nepotřebná.

Obsahuje i "funkce pro šéfa", například dokáže vytvářet statistiky sledovaných položek anebo kontrolovat, jak rychle a dobře zaměstnanci dotazy klientů vyřizují. Skutečným přínosem redakčního systému je fakt, že jeho ovládání je naprosto jednoduché, nevyžaduje žádné programátorské znalosti. Prostě, místo aby referentka volala programátorovi, že je třeba změnit cenu, dokáže si patřičné "okénko" vyplnit sama a to většinou za kratší dobu, než by se o tom s někým domluvila, nemluvě o dalších prostojích. Dokážeme odlišit různé druhy přístupu, takže je zajištěno, aby každý, kdo může manipulovat s informacemi na webových stránkách, zasahoval pouze do oblasti, která mu přísluší. 
< Předch.   Další >