Tvorba webů arrow Počítače arrow Klient OpenVPN - HUS
Klient OpenVPN - HUS | Tisk |  E-mail

OpenVPN zpřístupňuje lokální síť HUS, ve které se nachází počítač s instalovaným učetním systémem Money S3, a SYSEL které pro svoji práci využíváte.

Pomocí klienta OpenVPN se zcela zabezpečným způsobem připojíte odkukoli z Internetu do lokální sítě HUS.

MoneyS3:

Po připojení spustíte aplikaci "Připojení ke vzdálené ploše", která je standardní součástí Windows (již od verze XP) a není ji tedy třeba instalovat. V okně apliace "Připojení ke vzdálené ploše" pak vidíte vzdálený počítač s Windows 7 se kterým můžete pracovat běžným způsobem. Tedy spustíte si pořebnou aplikaci (Money S3)...

Po ukončení práce (uzavření programu Money S3) se prosím ještě nezapomeňte od vzdáleného počítače odhlásit stejně, jako byste seděli přímo u něj (tlačítko Strat -> odhlásit se) - prosté uzavření "Připojení ke vzdálené ploše" vás jako uživatele od systému vzdáleného počítače neodhlásí a pokud se podobný postup opkuje vícekrát, vzdálené PC se postupně zaplňuje neaktivními přihlášenými uživateli...

Instalace a konfigurace OpenVPN klienta (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1)

1. Pro instalaci přístupového klienta musíte mít k počítači na kterém pracujete práva administrátora (tedy musíte mít oprávnění k instalaci programů)

2. Pro 64bit verze Windows 7 - 8.1 je klient ke stžení zde , a pro 32bit verze Windows 7 - 8.1 je klient ke stažení zde. Podle verze svého OS si prosím uložte (stáhněte na disk) vhodnou verzi klienta.

2. Instalaci (spuštění staženého instalačního souboru) OpenVPN klienta musíte provádět s tzv. administrátorskými právy (pravé tlačítko myši, vlastnosti, spustit jako administrátor).

3. Po instalaci, je třeba soubor.zip, který jste dostali e-mailem rozbalit do správného adresáře \Program Files(x86)\OpenVPN\config\ v případě 64bit verze Window, případně  \Program Files\OpenVPN\config\ ve 32bit verzích windows.(Kopírování rozbaleného musí opět proběhnout s tzv. "administrátorskými právy")

4. Po instalaci a nakopírování konfiguračních souborů vám na ploše přibude ikona "OpenVPN" kterou klienta opět spustíte (s adminsitrátorskými právy) a zvolíte "Connect" (klient se spustí minimalizovaný do lišty, je třeba najít ikonku).

5. Otevře se okno s výpisem (logem), po úspěšném připojení se okno s výpisem uzavře a ikona v liště zezelená. Jste úspěšně připojeni k VPN a máte přístup do lokální sítě IEP.

Pozn.: při prvním spuštění klineta v systému se Windows a obvykle také antivirové programy dotazují, mohou-li umožnit apliaci OpenVPN přístup k internetu. Samozřejmě je třeba odpověděť, že ano. Ideální je navíc použít volbu "vždy", a "okdukoli" (atp.) pokud antivir nebo jiný zabezpečovací systém vašeho pc takovou volbu v dotazu nabízí.

Proces instalace i spouštění sice vypadá komplikovaně, ale není. Navíc instalci provedete pouze jednou a samotné spouštění by nemělo působit obtíže.

Jste-li připojeni k lokální síti IEP (vaše ikona VPN v dolní liště je zelená) stačí spustit aplikaci "Připojení ke vzdálené ploše" vyplnit IP adresu počítače, ke kterému se chcete připojit: 192.168.21.22 a kliknout "připojit". V okně uvidíte běžnou obrazovku windows a můžete pracovat podle svého zvyku...

Pro snažší představu jsem připravil neumělé video s amatérským komentářem, které by mohlo pomoci...

Pokud se Vám nebude s instalací dařit, kontaktujte ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ), pokusím se vám pomoci ideálně pomocí vzdáleného přístupu (teamViewer apod.), případně telefonicky.

 
Další >