Tvorba webů arrow Počítače arrow Optimalizace připojení
Optimalizace připojení | Tisk |  E-mail
Image Moderní firmu bez připojení na Internet si lze představit jen stěží. Po Internetu putují obchodní nabídky i objednávky, slouží k vyhledávání v cenících i k pátrání po nových zákaznících, případně dodavatelích. Dovoluje komunikaci pomocí elektronické pošty, která je rychlejší a lacinější než faxování a lépe dokumentovaná než telefonní rozhovor.

 

Na Internetu je možné najít řadu užitečných informací: obchodní rejstřík, plné texty zákonů, telefonní seznam stanic z celé republiky, seznam PSČ a řadu dalších zajímavých informací. Ale nejde jen o přínosy pro uživatele:díky Internetu je možné například i automaticky udržovat aktuální antivirový program.)

Nabízíme:

  • úvodní konzultaci vhodného připojení k Internetu
  • zabezpečení firemní sítě připojené k Internetu
  • provoz a údržbu připojení k Internetu a dohledu na ně
  • návrh , nasazení a provoz prostředků pro sledování aktivit zaměstnanců na Internetu

Připojení k Internetu s sebou nese jak řadu příležitostí, tak i řadu hrozeb. Už jen výběr nejvhodnějšího typu připojení závisí na řadě parametrů, jako je obor, ve kterém se firma pohybuje, na počtu pracovníků v lokální síti, na počtu poboček nebo obchodních cestujících... A to je ještě poměrně jednoduchá úloha. Síť musí být chráněna před útokem virů i lidí, je tedy nutné navrhnout, správně nastavit a udržovat v aktuálním stavu antivirus i firewall, případný proxy server.

Dalším systémem souvisejícím s připojením na Internet je elektronická pošta: její velikost se, stejně jako kapacita připojení k Internetu, nemusí řídit velikostí firmy. Naše osvědčená heterogenní prostředí s výhodou využívají faktu že 98% všech MTA poštovních serverů na Internetu je provozováno právě na platformě UNIX-Linux.

S nasazením poštovního systému souvisí i změny některých dlouho používaných pracovních návyků. Klient pro čtení pošty totiž nemusí sloužit jen pro předávání poštovních zpráv, ale i pro celkové řízení toku práce. Správně zvolený groupwarový systém dovoluje vytvářet týmové nebo projektové webové stránky, revidovat dokumenty online a vytvářet společné dokumenty, organizovat schůzky online, vést webové diskuse, dostupné pomocí prohlížeče Internetu, pracovat s kalendáři skupin (například při plánování mimořádné porady) a nabízí i snadno použitelné techniky pro plánování času. Pro oba zmiňovaná řešení platí, že maximálního přínosu pro společnost dosáhnou až po vhodné konfiguraci příslušeného software. Zatímco začátečník se v houštině nastavení může brzy ztratit, pro znalého odborníka, který takovou operaci provádí rutinně, není nastavení obtížné ani v případě speciálních požadavků zákazníka.

I po vhodně zvoleném připojení k Internetu však mohou vzrůst i náklady firmy. Jednak připojení samo o sobě není zadarmo, jednak přináší zaměstnancům další nástrahu, která je může rozptylovat v práci. Nejde jen o erotické servery (ostatně pokud v kanceláři pracuje více lidí, je prohlížení takových serverů značně obtížné), ale například o chat, který navíc může výrazně zatížit připojení.
 
< Předch.   Další >